کفسابی

کفسابی بمعنای سابزنی کف به وسیله‌ی تجهیزات و ابزارآلات مخصوص کف سابی است که توسط ساب زن انجام میشود ، هنگام کفسابی یک لایه چند میلی متری از روی سنگ،موزاییک،سرامیک برداشته می‌شود و این کار سطح مورد نظر شما کاملا صیقلی و یک دست می‌شود.درطی این عملیات های متوالی و پشت سر هم, به مرور مشاهده می‌کنید که درخشندگی و براقی سطح تا حد بسیار بی نظیری افزایش می‌یابد در کفسابی یعنی صیقل دادن سنگ به وسیله دستگاه کف سابی  در هر مرحله از سنگسابی معمولا 5 تا 8 میلیمتر از روی لایه موزاییک ، سرامیک ، پارکت و… برداشته می‌شود.

کف سابی یا کف شویی تا آن جایی انجام می‌دهیم که درظاهر سنگ نتواند دیگر هیچ پستی و بلندی مشاهده کرد و بتوانیم انعکاس نور بر روی سطح  آن را ببینیم. بعضی مواقع میان سنگ های کارشده در کف، درز ، شکاف هایی وجود دارد که زمان نصب به دلیل دقت کم به وجود آمده است که باعث میشود سطح بخش های مختلف با یکدیگر تراز نباشند, کفسابی بهترین گزینه ممکن برای رفع این مشکل است . به طور کلی هم توصیه می‌شود که برای نظافت و زیبایی هر چه بیشتر ساختمان یا واحد خود به صورت دوره ای اقدام به کف سابی نمایید.

انواع خدمات کف سابی

کف سابی موزاییک
کف سابی گرانیت
کفسابی سرامیک
کف سابی بتن
کفسابی پارکت

بهترین زمان کف سابی

 نظر هر کفساب ،بهترین زمان برای کار کف سابی مختلف است و  تفاوت دارد ولی افراد متخصص و آشنا با ساختار سنگهای ساختمانی توصیه میکنند که کار نیابد به تعویق انداخته شود به دلیل اینکه مواد رسوبی تاثیرات بدی بر روی سنگ میگذارند و کار لایه روبی آسان تر میشود و مراحل و تعداد انجام کف سابی کمتر شده و همچنین هزینه آن نیز بطور چشمگیری کاهش پیدا میکند. دراین روزها به دلیل آلودگی هوا وجود ریزگرد و  آلاینده های اسیدی باعث پوسیدگی  و خرابی سنگ های ستختمانی شما میشوند.